-PODSUMOWANIE-

-Czy uważacie, że cel naszego WebQuesta został zrealizowany?
-Czy zdajecie sobie sprawę z niebezpieczeństw czychających w internecie?
-Czy zgadzacie się z nami, że trzeba zachować dystans do wszystkiego co może być napisane w internecie?
-Czy znacie linie pomocy "ofiarom" sieci?

Kochane dzieci! 

Pamiętajcie o tym, że internet, to nie tylko zagrożenia zewnętrzne... Ważnym zagrożeniem jest też UZALEŻNIENIE od komputera, które ciężko sobie samemu zdiagnozować. Pamiętajcie o tym, aby dozować sobie czas przy komputerze oraz o tym, że komputer nie tylko jest stworzony do gier i zabaw, ale można odnaleźć wiele ciekawych informacji, które nie zawsze, choć zdarzają się prawdziwe i wiarygodne!

PAMIĘTAJCIE ŻEBYŚCIE NIGDY NIE UFALI OSOBIE POZNANEJ W INTERNECIE...NIGDY NIE WIESZ KTO JEST PO DRUGIEJ STRONIE EKRANU!Warto jeszcze zwrócić uwagę, na publikowanie zdjęć w sieci, np. na portale społecznościowe...Zanim wrzucimy zdjęcie odpowiedzmy sobie na kilka pytań...

-CO TO ZA ZDJĘCIE?-CZY JESTEM SAM/A NA ZDJĘCIU CZY Z KIMŚ? Jeżeli z kimś to czy ta osoba wyraża zgodę na publikowanie zdjęcia w sieci...?-GDZIE PUBLIKUJEMY TO ZDJĘCIE?-KTO BĘDZIE MÓGŁ JE ZOBACZYĆ? I JAK DUŻE BĘDZIE GRONO ODBIORCÓW?-KTO EWENTUALNIE BĘDZIE MÓGŁ JE SKOMENTOWAĆ?-CZY TO ZDJĘCIE NIE PRZEDSTAWIA WULGARNYCH TREŚCI. CZY JEST ODPOWIEDNIE NA PUBLIKOWANIE GO.

W tej chwili jest wiele możliwości technologicznych, które pozwalają na obrabianie czy też PRZERABIANIE zdjęć. GDY TWOJE ZDJĘCIE WPADNIE W NIEPOWOŁANE RĘCE......może to się naprawdę źle skończyć.


O konsekwencjach takich czynów, ale także wielu innych przeczytacie na stronie:

http://www.aptus.pl/www/porady/konsekwencje_prawne.php

Te, dotyczące plagiatu:
http://swsi.edu.pl/2012/09/konsekwencje-popelnienia-plagiatu/DZIĘKUJEMY ZA WASZE ZAANGAŻOWANIE 
        W SWOJE PRACE,         
   LICZYMY NA TO, ŻE BĘDZIECIE   
    ROZSĄDNYMI PODRÓŻNIKAMI    
          W SIECI! :)